Her majesty

14. března 2012 v 19:14 | Frederick |  Bylo nebylo
Jednoho dne, týden po smutečním čase plném vzpomínání na zesnulou vévodkyni, usedla na trůn mladá královna Mergnelie I. a započala svou vládu tím, že oblékla všechny své poddané do ženských rób. Nezajímaje jí, že mezi její služebnictvo patřili i muži, všechny poručila navléci do nadýchaných suknic a jejich hrudníky sevřít do neúprosných korzetů. Zazečátku byli všichni velmi přísně kontrolováni a zaslíbeni do otrockého líčení jejich obličejů, neboť kdo by neuposlechl tohoto rozkazu, byly by mu useknuty palce na rukou i na nohou.
Od toho dne se nestalo, že by na její honosný zámek plný patolízalského služebnictva přišel někdo, kdo by nebyl oblečen, jako obyčejná komtesa a nikdy nebylo nikoho, jehož hlavu by nezdobyla mohutná paruka. Každý z nich byl nucen se jen chichotavě smát, venčit své pudly a chodit na večerní čajové dýchánky, jejichž jedinou náplní, bylo nekonečné pomlouvání jiných žen a mužů.
Jednoho dne si však Mergnelie usmyslela, že je třeba, aby byl její zámek ještě lepší... proč mít zámek plný ženských... jsou tady přece mnohem lepší způsoby jak si správně pohrát s poddanstvem. "Mysli Mergnelie, mysli... no jistě! Už dlouho se mi o tom zdálo! Je to přece tak jednoduché, proč mne to jen nenapadlo dříve!" A tak její veličenstvo zacinkalo na zvonek visící po její pravé ruce a jakmile přiběhla první služka, Mergnelie jí nakázala, aby jí co nejrychleji přinesla seznam jmen všech lidí, kteří pracují v jejím sídle.
Královna netrpělivě přecházela sem a tam u okna, zatímco s každým krokem výřila tenkou vrstvičku prachu na parketách trůního sálu. Těch pár minut pro ní bylo jako několik let, už byla netrpělivá a brunátněla, když v tom se s bouchnutím otevřely dveře do nichž vrthla udýchaná přemalovaná služka a s pokleknutím před jejím veličenstvem jí podala svinutý pergamen, jenž byl popsán z obou stran. Královna přečetla všechna změněná i nezměněná ženská jména a zavřela oči. S šustěním začala přejíždět prstem po zahnědlém papíře. Služka tiše pozorovala počin její panovnice a leknutím sebou trhla když královna otevřela oči a s hlasitě přečetla jméno u něhož skončil její dlouhý prst. "Zajdi za tou holkou! Vem si s sebou stráže a odveďte jí do kuchyně! Ať jí uvaří, upečou, jak budou kuchřky chtít, ale hlavně rychle! Chci, aby jí jedli poddanní ještě dnes večer!"
A jak řekla, tak se stalo. Dlouhé stoly s večeří se prohýbaly pod tíhou jídla, všichni dvořané (všechny ty "ženy") spolu hlasitě štěbetaly o tom, jak je poslední vydaný román vzrušující a jak báječně dojemný příběh to byl. "Konečně", šeptla natěšená královna Mergnelie I., když se podával její chod. Sálem znělo samé "Óó" a "Ááách" díky vyzdobenému chodu s chutně vypadající zeleninovou oblohou kolem růžového masa nevinné dívky. "Pusťte se do jídla!", zvolala vzrušená královna a tiše sledovala její ženskou armádu, která v tuto chvíli nahlas mlaskala, mluvila s plnou pusou a olizovala si mastné prsty. Královna byla plná euforie když sledovala své úchvatné dílo. Všechno bylo tak skvěle vypadající, tak načinčané! Všichni byli tak využívaní a tak ponižovaní, ale vypadají tak spokojeně, když se cpou lidským masíčkem a krmí své obtloustlé psy. Všichni byly její milované ženy... všichni...
Když v tom se s uširvoucím bouchnutím otevřely dveře, do nichž s poklepáním své vycházkové hole vešel mladý muž oblečený do černých kalhot a fraku. Všechny se na něj naráz otočily. Některým z nich, když chtěly udělat své "Óó", vypadlo rozžvýkané jídlo z úst, některá se zakuckala a jiné jí musely tlouct do zad. Urostlý mladík vyskočil na stůl a svou holí rozmetával všechno, do čeho by mohl s trochou nepozornosti šlápnout. Na zem létaly kusy jídla, střepy s tříštivým zvukem dopadávaly na dvevěnou podlahu, dokud se mladík nedostal až do poloviny dlouhého stolu, kde si sundal cylindr a spustil: "Milé, zneužívané služebnictvo. Již dlouho jste pod nadvládou této ženy," s máchnutím hole rozbil vázu s růžemi, ukázal na Mergnelii I. a pokračoval: "která vás jen zesměšňovala a smála se vašemu směšně vypadajícímu zjevu. Ale dnes ukápla poslední kapka mé trpělivosti! Mé jméno je Nerhilius Orsencui a kdysi jsem byl snoubencem vaší královny. Ale kvůli tomu, že se mne pokusila otrávit potom, co mne navlékla do podvazků zatímco jsem spal, ukončil jsem vztah s Mergnilií a jako správný bývalí milenec, jí již dlouho sleduji a píši o ní do mého tajného deníku. Cituji zprávu z dneška, kterou jsem si zapsal v před pár hodinami: Milý deníčku, opět jsem viděl Mergnelii s nekalými plány. Před chvílí poslala služku pro nevinnou dívku, kterou má dovést do kuchyně. Tam jí mají připravit, aby se mohla podávat k dnešní večeři. Vážení, vzbuřte se proti této ohavné ženě! Neboť to, co zde jíte je lidské maso!
Dav se postavil, lidé ze sebe začali ztrhávat paruky a korzety, svlékali se z těžkých rób a všichni zbarveni do ruda rozčilením, mířili k trůnu. Královny se zmocnil strach, který jí tak ochromil, že nebyla schopna vstát z trůnu a utéct zuřivému davu. Když poddaní vystoupali po schodech až k veličenstvu, ženy jí škrbvaly a kousaly, zatímco muži do ní řezali a odřezávali jí kusy masa. Všem se roztékala líčidla, všichni vypadali jako z nějakého zrůdného divadla. A do toho všeho křičela šílená královna bolestným jekotem. Když si na ní všichni vybili svůj vztek z utrpení, které každý muž, ba i žena museli vytrpět, odešli potichu domů a polonahé mrtvé tělo Mergnelie I. zůstalo mrtvé ležet a jelikož se do jejího zámku od té doby nikdo neodvážil, jsem si jista, že tam zetlelé leží dodnes.


Proto tvrdím, že je lepší se ozvat, nebýt jako stádo tupého necitlivého jehněčího a pomoci i ubohému a šílenému tvoru ve chvíli, kdy se na něj řítí ponižované služebnictvo.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rudovlasá Víla Rudovlasá Víla | Web | 14. března 2012 v 21:40 | Reagovat

Je mi líto královny (to by asi nemělo, omluvte mne, to Ophelie, opět dělá důležitou). Ale ne, ozvat se neumím. Tedy..možná ano, zatím nebyla příležitost. Nebo snad byla?

2 pavel pavel | Web | 16. března 2012 v 21:35 | Reagovat

Tak vzít lopatu a odklidit. :-D

3 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 22. září 2012 v 7:20 | Reagovat

Hi there might I reference some of the insight here in this blog site if I reference you with a link back again on your site?

4 Burberry Outlet Burberry Outlet | E-mail | Web | 22. září 2012 v 21:23 | Reagovat

This really is genuinely excellent news. Thank you for sharing it with us!

5 Cheap NFL Jerseys Cheap NFL Jerseys | E-mail | Web | 22. září 2012 v 21:46 | Reagovat

Your point is valueble for me. Thanks!

6 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 26. září 2012 v 0:30 | Reagovat

Incredibly cool! I assistance your view!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama