Jednou, až převrhnu džbánek s borůvkami

14. srpna 2012 v 22:12 | Frederick |  Bylo nebylo
_Zakryj si oči holýma rukama, dovol vlaštovkám prolétávat ti ušima a nosem do tvého mozku a nechat si jejich zobáčky vyzobávat špatně propojované neurony, zkřivené depresemi, přílišným vztekem, záchvaty sebelítosti a smutkem. Není to náš případ, tak trp co nejvíc můžeš, protože jak jinak můžeš přehodnotit svou situaci a zařadit se opět mezi živoucí relikvie psané v zármutku?

_Strach z páteční noci přerůstá v moře z jedovatých kapalin, nad nímž se vznášejí zeleno fialovo růžové výpary, vyžírající sliznici, moře obav a přitom oceán z nezaujatosti. A všude na březích leží mrtví rackové a vyplavené mrtvoly stvůr zapomenutých vlastností. Mám pocit, že dokáži vydechnout, ale jakmile to udělám, musím si další kyslík rychle posbírat do plic, jako borůvky do porcelánového džbánku, tak rychle, abych neskonala předčasným, hloupým způsobem. A přesto se mi to všechno zdá příliš namáhavé, ztrácím chuť dýchat obzor a vydechovat pláně lučních květin. Z knížek, jakmile je otevřu připravena ztratit realitu v přílivu trefných slovních spojení zahrnutých v odstavcích z knih od Oscara Wilda, však náhle vyrazí ostnaté pařáty planého šípkového keře, jež pozbyl života v nějaké z válek o lásku ke svým růžím, tudíž je z něj seschlý tvor, zapšklý z neúspěchů a neopětovaných lásek, s ještě nebezpečnějšími trny odtažitosti. Když tedy knihu zaklapnu, znechuceně a posmutněle zároveň, keř zmizí. Zřejmě nemám právo na záživnou zábavu.
_Našla jsem v jedné z páchnoucích, trouchnivějících skříní plných matematických rovnic, uvězněných na vyčpělých papírech, na léty namáhaných policích, dva účetní sešity spíše podobné knihám a z jedné z těch knih jsem si udělala terapeutický deník. Tedy.. nejsem si úplně jista, zda-li ho tak smím nazvat, když je to pouhopouhá snůžka maniodepresivních pavučinek, v nichž každým večerem dělávám piruety a stále víc se do nich zamotávám, ale i tak ho tímto názvem označuji a nikdo mi v tom nezabrání. Zatím funguje přijatelně, je to kouzelná kniha plná kouzelných myšlenek, jež nikoho nezajímají. každopádně je to báječná opora mé zhýralostí anorexie a antidepresiv poničené paměti, což se hodí.


_Také jsem našla hnědé sklíčko zbroušené do stejnoměrných úhlů, dělající krásné duhové paprsky přetínající jeden roh démantu přes druhý, když se přes něj díváte na věci ozářené sluncem. Chtěla bych mít takové oči. Jednou, až si vyříznu jazyk, vydloubnu si mými dlouhými drápy alespoň jedno oko a budu v něm nosit mé hnědé sklíčko. Udělám ze sebe děsivé monstrum, aby na mne už nikdo nikdy nemohl sahat, abych se nikomu nelíbila.
Strašně mne baví si všímat maličkostí, jejichž kouzla druhým unikají. Kdo se v téhle době dívá přes kouzelná sklíčka v mém věku? Kdo si fotografuje šedesát let straým fotoaparátem mrtvého potkana uprostřed chodníku, nebo malá ptáčata vypadlá z hnízda kousek od hlavního nádraží? Kdo sbírá peříčka, aby mohl sestavit křídla všem svým Andělům, aby mohli jednou, až budu šťasná, odletět? Asi nikdo není zase tak divný jako já, jak tak pozoruji všechny věci, které ráda dělám.

_Našla jsem geniální kapelu na jedné z mnoha emo stránek na zhýralostí proslaveném facebooku a jsem z nich věru nadšena. Když jsem si poslechla první píseň, byla jsem unešena, neboť jsem vážně netušila, co může udělat tak jednoduchý text se všemi emocemi, kterými jsem přeplněná jako nějaká páchnoucí senkruvna. Můžu jí poslouchat donekonečna a pořád mi běhá mráz po zádech.


~Paralyzed by my envy of the night
I am lost without you here and outside it looks like rain
For the last time, I bleed myself dry tonight
And nothing I could ever write, will help you understand this life
There's so much beauty when your eyes lay lost in all the city lights
The wax will drip as so as blood, romance is dead and all is lust.
You are the water in my lungs, we've lost it~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nike NFL Jerseys Nike NFL Jerseys | E-mail | Web | 23. září 2012 v 14:22 | Reagovat

i genuinely like your world-wide-web internet site. Its really informative. Goodbye!

2 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 25. září 2012 v 16:20 | Reagovat

great advice and discussing,I'll get this amazing for me .thanks!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama