Vesele živořící pozůstalí na každotýdenním funusu

7. října 2012 v 0:18 | Frederick |  Bylo nebylo


Seběhne se to vždycky tak rychle.
_Večer, noc, brzké ráno, ráno a dopoledne, všechno se dá smést ze stolu na podlahu. Tolik hodin zatracených v jediném okamžiku ztráty vědomí. A když se probudíte, na podlaze vidíte se lesknout střípky všech vzpomínek, neorganizovaně poházených po celičké sféře vaší stále lehce ochromené paměti. Tolik času. Čas se velkopansky prochází našimi životy, povrchně, avšak stále jen jako nestranný pozorovatel. Jen jakmile dojde na anarchistické zadostiučinění našim plícím, čas zmizí, rozplyne se v černobílá mračna a my nemáme sebemenší potuchy, kolik že ho vlastně uběhlo od poštovní schránky ke zpívající vrbě. Nezáleží na tom, říkáte si v pozdní pátek.
_Ale sobotní ráno vypadá úplně jinak. Najednou jako by vás dostihly všechny prospané roky páteční noci, vrací se vám vzpomínky vskutku pochybného charakteru. Na stěně ležící proti vašemu loži, promítají se obrazce a vzorce, dění a atmosféra v klubech, zdvořilostní dialogy vašich přátel, zvukové vjemy neexistujících dějin 5.10. 2012 a skrz vaše neuroticky semknuté rty se derou slova: "Copak mám tomu všemu věřit?".
_"Tak raď, rádče," řeknu plyšovému králíkovi, který všechno ví, ale nic smysluplného mi neřekne. Všechno tvářící se jako důležité, všechno, na co se ho ptám, se nedočká odpovědi, neboť ta je hluboko v jeho mysli, přebitá otázkami namísto odpovědí.
_"Kolik nudných hodin sbírá tvůj osud pírka růžového havrana, na svých křídlech přinášejícího odpočinek, jenž nikdy nekončí?," ptá se mě, přestože jsem se ptala první.
Proč? Protože. Kolik? Tolik. Jak? Tak. Vždyť je to tak prosté.
Všechno, kromě pátečních nocí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena Lena | Web | 7. října 2012 v 0:21 | Reagovat

Ahoj, mrkni prosím na můj blog, snad najdeš něco co tě zaujme popřípadě zanech komentář děkuji :)

2 Maky Maky | Web | 9. října 2012 v 21:05 | Reagovat

Páteční noci? Doufám, že sis to tam, kde jsi byla, užila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama