Žádné novorozeně nepřichází na svět se smíchem

29. prosince 2012 v 0:16 | Frederick |  Poezie, próza, petechie, mykóza...
_"Mohl bych být jen nanicovatý sliz vyplavený mořem. Mohl bych být pes, olizující kdejaký výkal na ulici. Mohl bych být světluška, poletující kolem zakrvácených těl znásilněných panen se slonovinovou pletí. Také bych mohl být neuznaný hudební skladatel, fotograf s epilepsií, houba na plátně mrtvého malíře. Mohl bych být výtvor choré mysli smutného děvčátka, žijícího v ošklivém městě. Mohl bych se stát nádorem v prsu zatím nic netušící dámy, která si myslela, že už jí nic v životě nemůže překvapit. Mohl bych být plaňka v chátrajícím plotě, jež obklopuje zahradu plnou pávů.
_Mohl bych se stát poslední dávkou heroinu. Mohl bych být zkaženým zubem metrosexuální společnosti. Mohl bych být ohlodanou kostí nedaleko liščí nory. Mohl bych být vítr vanoucí stromořadím kaštanů. Mohl bych být přání, vyslané k bohu s přepečlivou snaživostí. Mohl bych být plachý úsměv chlapce na slečnu, která o něj nestojí. Mohl bych se vtělit do potrubí staré chalupy v podobě ledu a nechat potrubí popraskat. Mohl bych být použitá jehla na dětském hřišti, obestřeném paneláky a smogem. Mohl bych být sám, ztracený v zajetí skleněných skal s posláním se ani jednou nepořezat o střepy. Mohl bych předčítat svá slova jako ze scénáře, aniž bych jim rozuměl.
_Mohl bych se procházet ulicemi v Praze se svou vycházkovou holí a cítit se velmi důležitě. Mohl bych sledovat mraky a vymýšlet si pohádky se smutným, realistickým koncem. Mohl bych lichotit každé ženě jen proto, že si chci náležitě užít jejího těla. Mohl bych kastrovat kocoury. Mohl bych milovat uhrančivé oči vilných chlapců, rostoucích z louží na každém náměstí. Mohl bych psát verše a zpívat falešně tak hlasitě, že by si i andělé zacpávali uši vatou z dlouho nepraných mraků, plujících nezúčastněně nad sešmodrchanou krajinou zalesněných kopců a úžlabin. Mohl bych být otrávené jablko, hrdě se skvějící v ruce Sněhurčině. Mohl bych být strach z lásky, hryzající do hlav naivních slečen. Mohl bych být mrtvým škvorem na dně sladkého oceánu. Mohl bych být myšlenkou na něco velkého, něčeho příšerné zvráceného, něčeho nezpochybnitelného, něčeho zakázaného. Ale na něco takového si mne svět nezaslouží," pomyslil si uvnitř mateřského lůna vyvíjející se plod a počal chladnout.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Creepy cake Creepy cake | Web | 29. prosince 2012 v 22:36 | Reagovat

Mohl bych být použitá jehla na dětském hřišti......

už jsem ti řekla, jak dokonalá jsi?! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama